Skocz do treści

Już wkrótce odpalamy zapisy na drugą edycję next13masters.pl. Zapisz się na listę oczekujących!

Kilka dni temu świat obiegł artykuł Kent C. Dodds o krzykliwym tytule „Why I won't use Next.js”. Kent krytykuje w nim Next.js, a jako przykład frameworka rozwiązującego wszystkie problemy podaje Remix. Cóż, to nie do końca tak… Poniżej znajdziecie moją odpowiedź na każdy z podpunktów. Czytaj dalej… artykuł Odpowiedź na artykuł „Why I won’t use Next.js” autorstwa Kent C. Dodds

Używanie `useCallback` zawsze: Czy to dobry pomysł?

Ten artykuł jest częścią 42 z 43 w serii React.js.

Zdjęcie Michał Miszczyszyn
Dobry Kod12 komentarzy

W świecie React.js ważne jest, aby pisać kod, który jest zarówno wydajny, jak i czytelny. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest stosowanie React Hooks, takich jak useCallback. W tym artykule przedstawimy argumenty za stosowaniem useCallback dla każdej funkcji, aby poprawić czytelność i spójność, nie wpływając negatywnie na wydajność. Czytaj dalej… artykuł Używanie `useCallback` zawsze: Czy to dobry pomysł?

Kolejny fantastyczny rok za nami! Mimo wszystko, mimo okoliczności, muszę uznać minione 12 miesięcy za bardzo udane! Przede wszystkim był to dla mnie rok nowych pomysłów i inicjatyw. Na końcu wpisu informacja o moich 30. urodzinach i wielkiej zbiórce charytatwnej. Ale po kolei. Czytaj dalej… artykuł Podsumowanie roku 2021 i wielka zbiórka charytatywna z okazji 30‑urodzin!

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, wkrótce stanę się szczęśliwym posiadaczem domu. Dom w XXI wieku napakowany jest elektroniką i praktycznie nie da się bez niej żyć – mikroprocesory mają w sobie choćby piec i wentylacja, a także każdy z dziesięciu termostatów (!). Jak to ogarnąć? Czy da się to… Czytaj dalej… artykuł Pierwsze starcia z IoT i smart home: zigbee, z-wave czy wifi?